10 Mayıs 2013 Cuma

Uzun zamandır binek hayvan ile ilgili en büyük yenilik geldi.Zorlu domuz gezilerinden sonra hepimizin beklediği atlar oyuna dahil oldu.Daha bir çok yenilik 13w16a snapshot'unda yapıldı bu yeniliklere bir göz atalım.

Atlar ve Eşekler :

1.6 da gelmesi planlanan ve snapshot'lar ile de geleceği gösterilen atlar Jeb ' in attığı tweet ile günler öncesinden duyulmuştu.Ünlü Mo' Creatures modunun yapımcısı Dr.Zhark ile ortak çalışmanın ürünü olan atlar artık MİNECRAFT'TA.

Horse Saddle ( At Eyeri ) ; 


Evcilleştirdiğiniz atları sürebilmek için gerekli olan malzeme.Ayrıca evcilleşen eşeklere sandık koyabilmek için bu eyeri koymanız gerekiyor.Yapımında 3 adet demir ve 5 adet deri gerekli.

Leash ( Kement ) ;

Daha nasıl yapılacağı hakkında bir bilgi yok.Fakat yarasalar ve köylüler hariç diğer yaratıkları bu kement ile bağlayıp bir yere koyabiliyorsunuz.Kementin uzayabileceği maksimum mesafe tek ucu elinizde iken 10 kare, iki ucu bağlı iken 5 karedir. Yay ile kementin çitlere bağlı olduğu noktayı vurarak kementi koparabilirsiniz. Ayrıca birden fazla mobu da aynı anda kement ile bağlayıp götürebilirsiniz.

Horse Armor ( At Zırhı ) ;
Sadece atlar üzerinden kullanılabilen bir zırhtır.Zırhı yapıp sağ tıklayarak ata giydirebilirsiniz.Bir dayanıklılık limiti yoktur.Sınırsız kullanılabilir.Demir zırhı % 20 koruma,altın zırhı % 28 koruma,elmas zırhı ise %44 koruma sağlıyor.

Hay Bale ( Saman Balyası ) ;
Yapılışı belli olmayan 2.eşya kendisi.Ağaç blokları gibi yatay ve dikey olarak koyulabiliyor.Tahmin ettiğim gibi atlara yiyecek veya dekoratif amaçlı kullanılacaktır.

Carpet ( Halı ) ; 
Yapımı pek masraflı görünüyor.2 yünden 1 halı çıkması pek karlı bir iş değil fakat dekoratif bir güzellik sağlayabilir.

13 yorum :

 1. 1.6 ne zaman çıkacak?

  YanıtlaSil
 2. ban mo cretures yükledim zırh falan vardı ama hiçbiri kullanılamıyordu. :(:(:(:(

  YanıtlaSil
 3. Bende yükledim ama atları yumurtayla çağırabiliyordum . Ve binemiyordum . Her defasında izin vermiyordu . Ne eyeri koymama izin veriyor nede samanı yiyordu .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. arkadaşım önce elma ver evcilleşsin sonra bin git zırh da takarsın bu arada saman atın canını çoğaltır
   (Örnek: zombi ata vurdu saman ver)

   Sil
  2. enes ata birkac defa binmen lazim evcillesmesi icin

   Sil
  3. enes nhabıre ata bın bın bın bın ondan sonra atta kalp cıkcak ondan sonra eyer koy oluyor

   Sil
 4. mo creatures nasıl indircem napcam ne etcem bi yardım edin

  YanıtlaSil
 5. atlar gerçekten çok güzel olmuş paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. ben youtubeden emre ulukan sana ulaşmaya çalışıorum neden video çekmiyorsun

  YanıtlaSil
 7. ipin yapılışı 4 tane örümcek ağı ve 1 tane balçık topuylayapılıyor.crafting table nın sol en ustune 1 tane ağ bı altına bi sagına ağ tam ortaya balçık topu bide en sağ aşşagısına bi tane ağ sayesınde yapılıyo.

  YanıtlaSil
 8. kemet yapmasını biliyorum isteyene link atabilirim videoyu kendim çektim

  YanıtlaSil